Novinky
MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA 27.6.2026

V sobotu 27. června 2026 se bude odehrávat na střelnici KVZ v Kroměříži obvyklý závod ve střelbě z malé odstřelovačky.    Vše bude probíhat jako v minulých letech a stejné budou i...

více
VÝSLEDKY - POHÁR MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA

    Výsledky prvního letošního závodu Moravská odstřelovačka v Odrách            

více
Výsledky 4. závodu MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA

Odkaz na ON-LINE tabulku                   

více
Moravská odstřelovačka 22lr, čtvrtý závod

  Závěrečný, čtvrtý závod ve střelbě z malé odstřelovačky se uskuteční v neděli 12. října 2025 na střelnici KVZ v Kroměříži - Těšnovicích. Protože je poslední v letošním roce, připravili jsme...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Velikonoční cena

 

 

 

První a ještě k tomu i poslední pistolářskou klasickou soutěž jsme nazvali "VELIKONOČNÍ" a skutečně se jednalo o střelbu z velkorážní pistole 15 + 15 ran na vzdálenost 25 m.

Soutěž se střílí ve dvou částech. Nejdříve po nástřelu závodníci stříli na terč 50/20 a to 15 ran. Po skončení této části následuje část obtížnější a to střelba na mizivý cíl , který se objevuje na 3 vteřiny s přestávkou 7 vteřin a to postupně ve třech pětiraných seriích. Bohužel nemáme již k dispozici otočné zařízení , takže časové omezení objevujících se terčů řešíme pomocí timeru.

Před každým výstřelem musí být ruce pod úhlerm 45 stupňů a to pochopitelně zvyšuje náročnost střelby. 

Soutěž jsme zahájili v 8,30 h , společným nástupem na kterém p.Šefránek přivítal závodníky a především zástupce SPŠ p.Rohála a zástupce města Holešov p.Chmelaře , kteří provedli zahájení závodu a popřáli všem soutěžícím maximální úspěch.

Poté hlavní rozhodčí p.Šefránek vysvětlil způsob střelby a zdůraznil bezpečnostní opatření,které je nutno dodržovat ,představil ostatní funkcionáře závodu a soutěž mohla začít. K řízení střelby na palebné čáře byl určen p.Ondruška a naši nově vyškolení rozhodčí p.Pečeňa a Horák.

Hodnocení terčů řešil jako obvykle PHK p. Tóth spolu s hlavním rozhodčím. Celkově se závodu zúčastnilo 24 závodníků a při neúčasti tradičních favoritů ze severu jsme na stupni vítězů uviděli 1. Vojkůvka , 2. Tóth , 3. Tvrdoň , výsledky ostatních je možno vidět na výsledkové listině. 

Soutěž je možno hodnotit kladně , cílem bylo především možnost pistolářů a držitelů zbrojních průkazů zdokonalit se v ovládání svých soukromých zbraní a opět si připomenout základní bezpečnostní zásady.

Většina střelců se připojila k petici proti regulaci a omezení práv legálních držitelů zbraní . 

Další soutěž je v plánu MaO 1.5. a "Májová cena" VPu 10.5. , trénink jako obvykle - úterý a čtvrtek v 15,30 h. M.Š.